Stadnina Koni Michałów zwraca się z prośbą do trenerów o nadsyłanie ofert na trening wyścigowy koni na sezon 2020. Oferty prosimy nadsyłać do piątku, 15.11.2019. W ofercie powinna znaleźć się informacja o warunkach finansowych oraz propozycje koni, z którymi trenerzy chcieliby pracować w przyszłym sezonie.

Lista koni

Nasza POGANINKA (El Omari - Pentra/Poganin) została wybraną Wiceczempionką Klaczy Starszych na Czempionacie Europy w Weronie. Dzień wcześniej zwyciężyła w klasie klaczy 4-6 letnich, otrzymując aż pięć "20"-tek, w tym za typ, głowę i szyję ora ruch, co przełożyło się na końcową ocenę 93,13 pkt. Jej półsiostra PROTEKCJA (po Ekstern) zajęła drugie miejsce w klasie dwulatek. W klaczach trzyletnich na trzecim miejscu uplasowała się PARANTELLA (Kahil Al Shaqab - Palanga/Ekstern). PARMANIA (Kahil Al Shaqab - Parmana/Al Maraam) była czwarta w klasie klaczy 4-6 letnich, w której triumfowała Poganinka. W klaczach 7-9 letnich WIEŻA MOCY (QR Marc - Wieża Marzeń/Ekstern) zajęła piąte miejsce. Ostatnia klasa klaczy (10-letnich i starszych) to drugie miejsce EKSPULSJI (Gazal Al Shaqab - Elandra/Monogramm), wł. Halsdon Arabians, czwarte miejsce LAWINI (Ekstern - Luanda/Emigrant) oraz piąte miejsce ELLISEINY (Galba - Ellissara/Laheeb), wł. AKF Polska. Drugie miejsce w klasie ogierów rocznych zajął POINTER (Sahm El Arab - Palanga/Ekstern).

Przed nami drugi z tytularnych pokazów – Czempionat Europy w Weronie (26-27 października). Wczesnym rankiem na miejsce dotarły nasze konie: FLORISSIMA, POINTER, EL BELLISIMA, PROTEKCJA, PARANTELLA, PARMANIA, POGANINKA, ZIGI ZARA, WIEŻA MOCY i LAWINIA. Serdecznie zachęcamy do kibicowania!

W dniach 19 – 20 października na terenie Stadniny Koni Michałów odbyły się I Zawody Regionalne i Towarzyskie w Sportowych Rajdach Konnych. Do rywalizacji przystąpiło 31 par. SK Michałów była reprezentowana przez pięć par:
- konkurs klasy P (40 km): ERYKS (Gazal Al Shaqab – Emmona/Monogramm) i Julia Zabojszcza, FORMAN (Wachlarz – Formia/Gazal Al Shaqab), ZŁOTY MEDAL (QR Marc – Złota Orda/Pesal) i Marta Jaros;
- konkurs klasy L (30,5): ECHARUNA (DA Adios – Echara/Wiliam) i Piotr Kupczewski
- konkurs L- towarzyski (21 km): BASZKIR (Bonat – Ballada/Birkut) i Aneta Morzonek.
Wszystkie pary ukończyły pozytywnie swoje dystanse. Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz za kibicowanie.
Zapraszamy za rok!

Przedstawiamy galerię zdjęć autorstwa Sylwii Iłendy z Pucharu Narodów z Akwizgranu.

El Bellisima (Ascot DD - Ekliptyka/Ekstern)

Emandorissa (Abha Qatar - Emanda/Ecaho)

Lawinia (Ekstern - Luanda/Emigrant)

Parantella (Kahil Al Shaqab - Palanga/Ekstern)

Protekcja (Ekstern - Pentra/Poganin)

Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab - Pustynna Malwa/Ekstern)

Wieża Mocy (QR Marc - Wieża Marzeń/Ekstern)

Wildona (Shanghai EA - Wilda/Gazal Al Shaqab)

Zigi Zara (Shanghai EA - Zigi Zana/QR Marc)

Puchar Narodów, pierwszy z trzech europejskich pokazów tzw. "Trójkorony", został rozegrany w dniach 28-29 września w Akwizgranie. WILDONA (Shanghai EA - Wilda/Gazal Al Shaqab) została wybrana drugą Wiceczempionką Klaczy Starszych, wygrywając wcześniej swoją klasę klaczy 4-6 letnich.

Zmagania w klasach pierwszego dnia przyniosły kl. PROTEKCJA (Ekstern - Pentra) oraz kl. EL BELLISIMA (Ascot DD - Ekliptyka) 3 i 5 miejsce w klaczach dwuletnich, a kl. PARANTELLA (Kahil Al Shaqab - Palanga) drugie miejsce w klaczach trzyletnich.

Drugi dzień Pucharu Narodów przyniósł koniom michałowskiej hodowli dwa zwycięstwa w klasach: ww. kl. WILDONA (Shanghai EA - Wilda/Gazal Al Shaqab) w klaczach 4-6 letnich oraz kl. EKSPULSJA (Gazal Al Shaqab - Elandra/Monogramm) w klaczach 11-letnich i starszych. Ponadto w klasie seniorek na czwartym i piątym miejscu uplasowały się kolejno LAWINIA (Ekstern - Luanda/Emigrant) i ELLISEINA (Galba - Ellissara/Laheeb). PUSTYNIA KAHILA (Kahil Al Shaqab - Pustynna Malwa/Ekstern) była trzecia w klaczach 4-6 letnich. Klasa klaczy 7-10 letnich to drugie miejsce dla WIEŻY MOCY (QR Marc - Wieża Marzeń/Ekstern), trzecie dla PIACENZY (QR Marc - Primawera/Emigrant) i piąte dla EMANDORISSY (Abha Qatar - Emanda/Ecaho). W klasie ogierów 11-letnich i starszych drugie miejsce zajął LISSAR (Gazal Al Shaqab - Larissa/Eukaliptus).

Kontakt:
tel. 693 200 543, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10:30 - KONKURS KLASY L - TOWARZYSKI.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną: www.zawody.a-co.pl od 23.09.2019 do 18.10.2019, do godz. 12:00. W formularzu zgłoszeniowym należy wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.

Propozycje - link.

W dniach 5-6 września na terenie Klubu Jazdy Konnej Szary w Michałowicach odbył się I Sportowy Puchar Polski Dla Koni Arabskich, w którym uczestniczyło pięć par z Michałowa: Eryks (Gazal Al Shaqab - Emmona/Monogramm) i Julia Zabojszcza, Forman (Wachlarz - Formia/Gazal Al Shaqab) i Maria Szyper, Kabsztad (Poganin - Kwestura/Monogramm) i Artur Chrzanowski, Złoty Medal (QR Marc - Złota Orda/Pesal) i Marta Jaros oraz Lakonia (Chimeryk - Lawinia/Ekstern) i Krzysztof Cyra/Gabriela Tyrała.

Na podium stanęli:
- KABSZTAD – złoty medal w kat. „Type & Conformation”
- ERYKS – brązowy medal w kat. Ujeżdżenie P1/P4, srebrny medal w kat. Polski Strój Historyczny
- LAKONIA - brązowy medal w kat. Ujeżdżenie P4/N1, brązowy medal w kat. Classic Pleasure, srebrny medal w kat. Native Costume
- FORMAN - srebrny medal w kat.
Native Costume
- ZŁOTY MEDAL - brązowy medal w kat. Native Costume, srebrny medal w kat. Polski Strój Historyczny

Gratulujemy również właścicielom michałowskich koni, które zdobyły czempionat i wiceczempionat klaczy starszych podczas IV Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich: kl. EMIRIONA (Grafik – Emmona/Monogramm) – złoty medal oraz WIEŻA CZARÓW (Vitorio TO – Wieża Marzeń/Ekstern) – srebrny medal.