Przed nami Nowy Rok, nowe plany oraz nowe wyzwania, także hodowlane. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym 19 stycznia zapraszamy na organizowany przetarg na sprzedaż koni czystej krwi arabskiej. To pierwsza w tym roku okazja do zakupu koni wyhodowanych przez Stadninę Koni Michałów. To także szansa na wzbogacenie własnych programów hodowlanych o cenny materiał genetyczny oraz zakupu koni użytkowych. W przedstawionej poniżej ofercie znajdziecie Państwo interesujące i bardzo dobrze rokujące młode klaczki, klacze z karierą hodowlaną oraz wałachy po karierze wyścigowej.

Zapraszamy do składania ofert!

Lista Koni

Warunki

Formularz ofertowy

Więcej:

EKSTERN (Monogramm x Ernestyna/Piechur) to żywa legenda świata koni czystej krwi  arabskiej. Podobnie jak jego przyjaciel z boksu obok, ogier GANGES (Monogramm x Garonna/Fanatyk), jest przedstawicielem rodu Kuhailan Haifi or.ar. .

EKSTERN to niekwestionowany zwycięzca. Wychodząc na ring pokazowy zawsze sięgał po najwyższe laury pozostawiając konkurentów daleko w tyle. To ojciec wielu czempionów oraz klaczy, obdarzonych przez środowisko miłośników koni czystej krwi arabskiej przydomkiem „matek czempionów”. Należy w tym miejscu wspomnieć o Pustynnej Malwie, matce klaczy Pustynia Kahila, Mesalinie, matce ogiera Morion, który z kolei jest ojcem niepokonanego do tej pory ogierka Ferrum (od Ferrmaria/El Omari), Ekliptyce, matce Czempiona Świata ogiera Equator oraz klaczy El Bellisima, Wieży Marzeń, matce klaczy Wieża Mocy.

EKSTERN nie jest już czynny jako reproduktor, ale cieszy nas wszystkich swoją obecnością każdego dnia. Jest obdarzony codzienną troskliwą opieką oraz miłością. To nasz prawdziwy Przyjaciel.

Wczoraj, tj. 10 stycznia 2021 roku, EKSTERN obchodził swoje 27 urodziny. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa przyjęcie urodzinowe odbyło się w wąskim gronie pracowników oraz współpracowników Stadniny. Były życzenia urodzinowe, pyszny oraz zdrowy tort marchewkowo - jabłkowy oraz zdjęcia pamiątkowe. Niech żyje KRÓL!

Sto Lat, EKSTERN!

Weronika Sosnowska
starszy specjalista ds. hodowli koni
Stadnina Koni Michałów

 

 

„Moje miejsce na ziemi”

Na początku grudnia 2018 roku, na kilka dni przez III Zimową Aukcją Koni Czystej Krwi Arabskiej otrzymałam telefon od ówczesnej Prezes Stadniny Koni Michałów Pani Moniki Słowik z propozycją współpracy. Nie ukrywam, że bardzo mnie ten telefon zaskoczył. Współpraca obejmowała objęcie funkcji zootechnika w Stadninie oraz ułożenia planu stanówki na rok 2019.

Nie otrzymałam dużo czasu do namysłu. Decyzję, która, nie ukrywam, nie była dla mnie łatwa, musiałam podjąć natychmiast, dosłownie z dnia na dzień. Byłam w ogromnej rozterce. W Stadninie Koni w Kurozwękach, gdzie rozpoczęłam pracę na stanowisku zootechnika zaraz po ukończeniu studiów zootechnicznych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, byłam zakochana. W tamtym okresie mojego życia całe swoje serce oddałam Stadninie Koni w Kurozwękach, z którą związana byłam od początku mojej życiowej drogi związanej z końmi, a w szczególności końmi czystej krwi arabskiej. Każdy z nas ma miejsca, do których zawsze wraca myślami sentymentalnie, dlatego była to dla mnie bardzo trudna decyzja.

Z drugiej strony zdawałam sobie sprawę, że propozycja nawiązania współpracy ze Stadniną Koni Michałów była dla mnie ogromną szansą rozwoju i dlatego też zdecydowałam się na ten krok. Oczywiście byłam pełna obaw. Z małego gospodarstwa rolnego przeniosłam się do ogromnego przedsiębiorstwa, które musiałam poznać od podstaw. Musiałam nauczyć się wielu nowych rzeczy, innego odchowu koni, innego systemu zarządzania zespołem. W Stadninie w Kurozwękach zarządzałam małym zespołem osobowym i opiekowałam się 60 końmi. W Stadninie Koni Michałów liczebność samych koni oscyluje w granicach 400 sztuk. To było i nadal jest ogromne wyzwanie.

Przejście ze Stadniny Koni w Kurozwękach do Stadniny Koni Michałów dosłownie wywróciło moje życie do góry nogami, aczkolwiek otrzymanie takiej propozycji było dla mnie honorem i zaszczytem. To oznaczało, że moja ogromna życiowa pasja, jaką są konie czystej krwi arabskiej, została dostrzeżona. Pamiętam doskonale to uczucie, kiedy w pierwszych dniach szłam „na obchód” po stajniach. Przyglądając się koniom byłam onieśmielona ich urodą. Gdy zagłębiłam się w ich rodowody byłam zafascynowana ich doskonałym skonsolidowaniem.

Przed nami sezon wyźrebień, który znajduje jako najpiękniejsze chwile w mojej pracy. To właśnie sezon wyźrebień weryfikuje decyzje hodowlane. Pokazuje czy były słuszne czy też nie. Stajnia nr 4, tzw. stajnia porodowa to miejsce, gdzie spędzam najwięcej czasu w pierwszych miesiącach roku. Staram się być przy każdym wyźrebieniu, niezależnie od pory dnia czy nocy, zwłaszcza gdy źrebią się klacze bliskie memu sercu, takie jak Galilea (Laheeb - Georgia/Monogramm), Wilda (Gazal Al Shaqab - Wilga/Ekstern) oraz Elihara (El Nabila B -Esmirna/Werbum). To właśnie one najmocniej urzekły mnie swoim typem, charyzmą oraz pięknymi oczami w ciemnych oprawach. Praca w tym miejscu jest dla mnie ogromnym zaszczytem i ogromnym wyzwaniem, któremu stawiam czoła każdego dnia.

Kocham to miejsce! Moje miejsce na ziemi! Czy także i Twoje?

Weronika Sosnowska

Starszy specjalista ds. hodowli koni

 

Stadnina Koni Michałów

 

W piątek przybył na okres rocznej dzierżawy do Stadniny Koni Michałów ogier Paris (Kahil Al Shaqab – Palmeta/Ecaho), wyhodowany przez Stadninę Koni Janów Podlaski.

Wydaje się, że ogier ten doskonale pasuje swoim klasycznym, polskim typem do michałowskiego stada wybitnych klaczy. Bardzo w niego wierzymy, aczkolwiek na rezultaty tych skojarzeń będziemy musieli poczekać do roku 2022. Rodowód tego ogiera reprezentuje bardzo silna rodzina żeńska klaczy Szamrajówka, co jeszcze bardziej zachęca do jego użycia w hodowli. Jest synem epokowej Palmety (Ecaho – Pilica/Fawor) znanej jako matka czempionów (Palabra, Palatina, Patria, Palatino, Paris, Pascuala). Palmeta, laureatka nagrody WAHO z 2015 roku, to również m.in. dwukrotna Czempionka Polski (2003, 2012), Czempionka Europy Klaczy Starszych (2005) oraz trzykrotna zdobywczyni tytułu Top Ten Czempionatu Świata.

Paris to ogier, którego rozwój jest obserwowany przez hodowców koni czystej krwi arabskiej od dawna. Już podczas swojego pierwszego występu w trakcie Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce zrobił piorunujące wrażenie wyróżniając się na tle pozostałych konkurentów po ogierze Kahil Al Shaqab (Marwan Al Shaqab – OFW Mishaahl/Mishaah). To ogier, który swoją urodą, ruchem i charyzmą przykuwa uwagę obserwatorów. Po wyprowadzeniu z transportu urzekł wszystkich swoim doskonałym frontem, a przede wszystkim pięknymi, ogromnymi czarnymi oczami w aksamitnej oprawie.

Wkrótce przybliżymy hodowcom, zarówno polskim jak i zagranicznym sylwetkę tego ogiera.

Witaj w domu Paris!

Zdjęcia: Ewa Imielska Hebda

 

Winter Arabian Horse Auction 2020 za nami. Wynik aukcji to 123 tysięcy Euro, co spotyka się z naszym zadowoleniem. To nie był łatwy projekt! Konieczność przeprowadzenia całego procesu licytacji online była dla wszystkich zaangażowanych niemałym wyzwaniem. Podjęliśmy się jego realizacji i zakończyliśmy je sukcesem!

Stadnina Koni Michałów sprzedała konie za kwotę 99 tysięcy Euro. Przygotowana oferta spotkała się z zainteresowaniem zarówno kupców z Polski jak i z zagranicy. Korzystając z okazji chciałbym pogratulować nowym właścicielom zakupionych klaczy. Gratuluję serdecznie Pani Annie Janas-Naze z Black Lady Arabians, która tuż po zakupie zakomunikowała w mediach społecznościowych, że wyhodowana przez Stadninę Koni Michałów klacz Formiss (Esparto - Formia/Gazal Al Shaqab) dołączy do jej programu hodowlanego. Jesteśmy pewni, iż ta wyjątkowa i cenna klacz przyniesie wiele radości. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze sukcesy, w tym także na źrebię po michałowskim ogierze Empire (Enzo – Emira/Laheeb), które pojawi się już wkrótce.

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Stadniny Koni Michałów, Stadniny Koni Janów Podlaski oraz Stadniny Koni Białka za ogromny wysiłek i codzienny trud opieki nad tak ogromnymi stadami koni. To właśnie dzięki waszej mozolnej pracy poziom przygotowania koni do aukcji był tak wysoki. Serdecznie dziękuję także osobom zaangażowanym bezpośrednio w organizację i przebieg aukcji. Sukces był możliwy dzięki Wam!

Korzystając z okazji chciałbym także z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyć wszystkim hodowcom i sympatykom Stadniny Koni w Michałowie spokojnych oraz spędzonych w rodzinnej atmosferze Świat Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym 2021 Roku wielu sukcesów, w tym także tych hodowlanych.

Do siego roku!
Marek Romański
p.o. Prezesa Zarządu
Stadnina Koni Michałów

P.S. Zapraszamy Państwa do obszernej galerii zdjęciowej na oficjalnym fanpage'u Stadniny! Poniżej znajdziecie Państwo listę sprzedanych koni wraz z kwotami oraz nazwami państw, z których pochodzili poszczególni kupcy.

LOT 1 PRIMROSE
zakupiona za 14 000 Euro przez kupca z Holandii;

LOT 4 KLEMENTYNA
zakupiona za 7 000 Euro przez kupca z Polski;

LOT 6 El FAIZA
zakupiona za 7 000 Euro przez kupca z Arabii Saudyjskiej;

LOT 10 GALLETA
zakupiona za 8 000 Euro przez kupca z Polski;

LOT 11 PELLARA
zakupiona za 4 000 Euro przez kupca z Polski;

LOT 12 FORMISS
zakupiona za 12 000 Euro przez kupca z Polski;

LOT 13 PADRONA
zakupiona za 8 000 Euro przez kupca z Włoch;

LOT 14 FLAMINIA
zakupiona za 10 000 Euro przez kupca z Arabii Saudyjskiej;

LOT 15 PRUCHNA
zakupiona za 7 000 Euro przez kupca z Austria;

LOT 16 EMILY
zakupiona za 10 000 Euro przez kupca z Arabii Saudyjskiej;

LOT 17 MADIHA
zakupiona za 10 000 Euro przez kupca z Holandii

LOT 20 ZŁOTA RÓŻA
zakupiona za 5 000 Euro przez kupca z Hiszpanii

LOT 23 BARTA
zakupiona za 6 000 Euro przez kupca z Holandii;

LOT 24 DEBBY
zakupiona za 6 000 Euro przez kupca z Namibia;

LOT 25 GRANDEZZA
zakupiona za 9 000 Euro przez kupca z Włoch

Szanowni Państwo,

niniejszym wpisem pragnę otworzyć cykl artykułów, których tematyka będzie krążyć wokół życia w Stadninie, hodowli koni czystej krwi arabskiej, koni małopolskich, kuców szetlandzkich, bydła mlecznego oraz zarządzania tak olbrzymim gospodarstwem rolnym. W tym trudnym dla nas wszystkim czasie, kiedy cały świat został zdominowany przez pandemię koronawirusa, chcemy się z Państwem podzielić fascynującymi zjawiskami, które obserwujemy każdego dnia. Są piękne w swej prostocie, naturalne i zapadające głęboko w pamięć. Chcemy Państwa zaprosić do uczestniczenia w nich właśnie poprzez relacje naszych doświadczonych i niezwykle cenionych pracowników, którzy będą współtworzyć naszego bloga zatytułowanego „Z życia Stadniny”. Już wkrótce przeczytacie Państwo o ciekawych aspektach pracy zootechników, pracowników produkcji zwierzęcej oraz wielu innych.

Korzystając z okazji chciałabym także wszystkich hodowców zarówno polskich jak i zagranicznych zaprosić do wzięcia udziału w Winter Arabian Horse Auction 2020 organizowanej przez Stadninę Koni Michałów. Przygotowaliśmy ofertę we współpracy ze Stadniną Koni Białka oraz Stadniną Koni Janów Podlaski. To specjalnie wyselekcjonowane klacze oraz ogiery, które z pewnością staną się ważnym ogniwem w Państwa hodowlach koni czystej krwi arabskiej.

Sytuacja pandemiczna, której wszyscy stawiamy czoła, wymusiła na nas skorzystanie z nowoczesnych form komunikacji i przeprowadzenia całego procesu aukcyjnego tylko i wyłącznie online. Wierzymy w jej sukces! Przygotowujemy wszystko z dbałością o najmniejsze szczegóły. Przeprowadzimy Państwa przez cały proces rejestracji dostępny na stronie www.michalow.onebid.pl . Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Hodowców, którzy są zainteresowani naszą ofertą a chcieliby obejrzeć oferowane konie w Stadninie, zapraszamy do kontaktu. Prezentacja oferty zostanie zorganizowana z zachowaniem wszystkich wymaganych norm sanitarnych. W celu omówienia terminu prosimy o uprzedni kontakt z naszym działem zootechniki.

Do zobaczenia już wkrótce!

Marek Romański
p.o. Prezesa Zarządu Stadnina Koni Michałów

Zapraszamy na kolejną edycję Zimowej Aukcji, która w tym roku odbędzie się w dniu 19 grudnia.

Katalog wraz z warunkami aukcji można pobrać pod linkiem.

Instrukcja postępowania dla uczestników aukcji - pobierz

 

Stadnina Koni Michałów zwraca się z prośbą do trenerów o nadsyłanie ofert na trening wyścigowy koni na sezon 2021. Oferty prosimy nadsyłać do niedzieli, 15.11.2020. W ofercie powinna znaleźć się informacja o warunkach finansowych oraz propozycje koni, z którymi trenerzy chcieliby pracować w przyszłym sezonie.

Lista koni do treningu wyścigowego

Nasz trzyletni og. ECHARON (Ontario HF - Echara/Wiliam) zwycięża w Nagrodzie Sambora (kat. A) na dystansie 2200 m.