Dzisiaj, tj, 12 kwietnia, został rozstrzygnięty przetarg na zakup koni oferowanych przez Stadninę Koni Michałów. Zainteresowanie było ogromne, co nas niezwykle cieszy. Aż 6 z 8 koni znalazło nowych właścicieli. Już wkrótce wyjadą w drogę do nowych domów w Polsce, we Francji, Holandii oraz w Niemczech.

Serdeczne gratulacje dla nowych właścicieli. Z niecierpliwością wyczekujemy informacji, zarówno o sukcesach hodowlanych, jak i tych sportowych.

Zgodnie z regulaminem przetargu z dnia 12 kwietnia
poniżej publikujemy zaktualizowana listę koni. Na oferty czekamy do 15 kwietnia 2021 roku. 

Lista Koni

Formularz ofertowy

Z wielkim żalem informujemy, że dziś w nocy, nagle i niespodziewanie odszedł nasz wieloletni pracownik, kolega oraz przyjaciel, śp. Krzysztof Skrzypek.

Całe swoje życie zawodowe poświęcił Stadninie Koni Michałów, która była dla niego drugim domem. Kochał to miejsce całym sercem. Zapamiętamy go jako człowieka ciepłego, pogodnego i życzliwego. Był profesjonalistą. Jego doświadczenie i umiejętności były ogromne. To właśnie jego dłonie jako pierwsze dotykały większości źrebiąt rodzących się co roku w Stadninie. Będzie nam go bardzo brakowało.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Najbliższym.

Zarząd oraz Pracownicy

Stadniny Koni Michałów

12 kwietnia 2021 Stadnina Koni Michałów zaprasza na kolejny w tym roku przetarg na zakup koni czystej krwi arabskiej. Nadchodząca oferta obejmuje zarówno młode, obiecujące klaczki oraz niezajeżdżone wałachy.

Zapraszamy do składania ofert!

Lista Koni

Warunki

Formularz ofertowy

Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię”

Johann Wolfgang Goethe

Kasztanowaty EL OMARI (Enzo – Embra / Monogramm), zajmujący boks ogiera czołowego w Stadninie Koni Michałów to ogier, którego użycie powinno być poważnie rozważane w trakcie planowania programów hodowlanych.

Ten reprezentant rodu Saklawi I jest synem amerykańskiego ogiera ENZO, którego linia męska: MAGNUM PSYCHE – PADRONS PSYCHE – PADRON, zasłynęła z talentu pokazowego, zdobywając liczne tytuły. Równie ceniony ENZO zaznaczył w Polsce swoją obecność jako reproduktor, zostawiając wyróżniające się potomstwo, m.in. klacze: PALABRA, PERESPA, PIACOLLA, WITONIA czy ogiery: ALBANO, EMPIRE oraz wspomiany EL OMARI.

Rodowód EL OMARIEGO ze strony matki, klaczy EMBRA, to prawdziwy crème de la crème, sięgający poprzez EMILDĘ i EMANACJĘ do klaczy EMIGRACJA, której wpływ na kształt i jakość michałowskiego stada jest oszałamiający.

Sam EL OMARI już jako roczniak zwrócił na siebie uwagę, zdobywając tytuł Wiceczempiona Jesiennego Pokazu Ogierów Młodszych w Janowie Podlaskim, by rok później nie tylko powtórzyć ten sukces, ale i dodać do swoich osiągnięć tytuł Drugiego Wiceczempiona Polski Ogierów Młodszych. Natomiast w wieku 5 lat został mianowany Czempionem Polski Ogierów Starszych podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich, co było ukoronowaniem jego dorobku pokazowego. EL OMARI każdorazowo zachwycał grono sędziowskie nie tylko typem oraz budową, ale przede wszystkim doskonałym, efektownym ruchem z tzw. luźnej łopatki.

Potomstwo ogiera EL OMARI, przyprawia nas o szybsze bicie serc podczas pokazów hodowlanych. W macierzystej stadninie udowodnił swoją wartość jako reproduktor zostawiając klasowe potomstwo. Pierwszą klaczą, którą chciałbym przywołać jest klacz o rzeźbionej głowie, POGANINKA (od Pentra po Poganin), która z zawrotną punktacją 94.17, wygrała klasę i zdobyła tytuł Czempionki Wiosennego Pokazu Klaczy w Białce i Najlepszego Konia Pokazu (2017). Kolejny triumf odniosła w Nowych Wrońskach. Z pierwszym miejscem w klasie i notą 93.13 pkt., opuściła pokaz jako Czempionka Klaczy Młodszych Al Khalediah European Horse Festival (2017). Niezaprzeczalnie najważniejszym osiągnięciem POGANINKI było uzyskanie tytułu Wiceczempionki Europy w Weronie (2019), gdzie otrzymała łączną notę 93.13 pkt. POGANINKA na każdym z wymienionych pokazów była doskonale prezentowana przez Pawła Syliwoniuka.

Wracając wspomnieniami do ubiegłorocznego Wiosennego Młodzieżowego Pokazu w Białce należy przytoczyć ciemnogniadą córkę ogiera EL OMARI od klaczy PARMANIA (Kahil Al Shaqab – Parmana / Al Maraam), PESALINĘ, która zachwyciła grono sędziowskie. Artur Łojowski zaprezentował wszystkie jej atuty, przez co bardzo pewnie wygrała klasę, otrzymując 92,83 pkt. W finałowej rozgrywce czempionatowej przypadł jej złoty medal czym udowodniła, że sobotnie zwycięstwo nie było przypadkowe.

Michałowskie wychowanki po ogierze EL OMARI spełniły także pokładane w nich nadzieje podczas Narodowego Pokazu w Janowie Podlaskim, 2020. W tym miejscu chciałbym się skupić na występie klaczki ELGAROLIA od klaczy ELGANZA (Sanadik El Shaklan – El Ghazala / Ekstern), prowadzonej przez Pawła Syliwoniuka. ELGAROLIA wygrała klasę klaczek dwuletnich z notą 92,50 pkt. z wysokimi ocenami za typ oraz głowę i szyję. W niedzielnym Czempionacie Polski Klaczek Młodszych zdeklasowała konkurentki i zdobyła najwyższe trofeum, co napawało nas dumą.

Na użycie ogiera EL OMARI w 2016 roku zdecydowała się Stadnina Koni w Białce, a w wyniku skojarzenia go z także kasztanowatą klaczą BINT ERMINA po Kabsztad, pojawił się na świecie ogierek BELMARI, odnoszący niemałe sukcesy na arenie pokazowej. Na swoim koncie ma tytuły Drugiego Wiceczempiona Wiosennego Pokazu Młodzieży, Wiceczempiona Ogólnopolskiego Czempionatu Ogierów Młodszych oraz dwukrotnego Wiceczempiona Polski Ogierów Młodszych. SK Janów Podlaski w ubiegłym sezonie stanówkowym także sięgnęła po nasienie EL OMARI, a wynikom tych skojarzeń będziemy mogli przyjrzeć się już wkrótce, bowiem na liście wyźrebień 2021 odnotowano po nim źrebięta.

EL OMARI ma dla mnie podwójną wartość, nie tylko przekazuje swoje predyspozycje pokazowe potomstwu, ale również zasłynął jako ojciec klaczy FERRMARIA od Fermata po Poganin, która w 2019 roku dała po michałowskim ogierze MORION zjawiskowego i niepokonanego na ringach pokazowych ogierka FERRUM. Wierzę, że jego młode córki, rozpoczynające swoje kariery hodowlane zapiszą się jako wybitne klacze-matki.

Nasz tegoroczny przychówek po EL OMARI pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Moja odpowiedź na pytanie: Czy warto użyć go w hodowli? brzmi: Tak! Chciałabym zwrócić uwagę na cechy, które przekazuje swojemu potomstwu, a więc głowę z szerokim czołem, z niewiarygodnie skróconą częścią pyskową, a jednocześnie z dobrze ukształtowaną częścią potyliczną. Co ważne, EL OMARI daje źrebięta w długich liniach, z dynamicznym i efektownym ruchem. Reproduktor jest dostępny w tegorocznej ofercie stanówkowej SK Michałów.

 

Weronika Sosnowska

starszy specjalista ds. hodowli koni

Stadnina koni Michałów

 

Ogier Equator (QR Marc x Ekliptyka / Ekstern) jest koniem, który w ostatnich dniach budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej, co jest dla mnie całkowicie zrozumiałe. Korzystając ze sposobności, chciałbym przybliżyć wszystkim zainteresowanym szczegóły oraz rozwiać w miarę możliwości wszystkie wątpliwości.

Ogier Equator zgodnie z zapisami umowy od lipca 2019 do 31 stycznia 2021 przebywał w dzierżawie w Al Makhldiat Stud z siedzibą w Arabii Saudyjskiej. W miarę zbliżania się terminu wygaśnięcia umowy dzierżawy wysyłaliśmy drogą mailową korespondencję dotyczącą powrotu Equatora do Polski, jednak nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Już wtedy podejrzewałem, że milczenie ze strony Al Makhldiat Stud może oznaczać chęć bezprawnego przetrzymania przez nich należącego do nas ogiera, na co jako osoba odpowiedzialna za Stadninę Koni Michałów, nie mogłem pozwolić.

Wiedziałem, że nie mogę dopuścić do sytuacji, że nieuczciwy partner biznesowy zaanektuje bezkarnie naszą własność, tak jak stało się to w przypadku janowskiej klaczy Encarina, która, do tej pory nie powróciła do macierzystej stadniny.

W związku z faktem, iż wszelkie próby bezpośredniego kontaktu z dzierżawcą w celu omówienia powrotu Equatora do Stadniny Koni Michałów były bezskuteczne, rozpoczęliśmy wielotorowe działania mające na celu sprowadzenie ogiera do kraju. W lutym br. wystąpiliśmy do Ambasady Arabii Saudyjskiej z prośbą o pomoc i wsparcie w odebraniu ogiera od dzierżawcy. Równolegle 12 lutego br. Stadnina Koni Michałów podpisała umowę o współpracy z Al Jawaher Stud z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zapisy powyższej umowy zakładały przewiezienie Equatora z Arabii Saudyjskiej do Dubaju oraz jego udziału w DIAHC 2021 (Dubai International Arabian Horse Championship 2021), a następnie powrót do Polski.

Według założonego planu Equator miał przybyć do Dubaju na początku marca 2021 roku. Były dzierżawca stale odmawiał przekazania ogiera w ręce Al Jawaher Stud, przetrzymując go jako „zakładnika” i żądając najpierw praw do zakupu ogiera za kwotę nieadekwatną do jego wartości oraz oświadczenia o odstąpieniu od roszczeń finansowych i administracyjnych w związku z zakończoną umową dzierżawy. Na to oczywiście nie mogłem wyrazić zgody.

Equatora udało się „wyrwać” dopiero w środę w godzinach wieczornych, stąd też jego przyjazd do Dubaju miał miejsce w czwartek 18 marca.

Z uwagi na późny przyjazd Equatora na DIAHC 2021, Al Shaqran Stud, właściciel ogiera E.S. Harir, złożył protest, który niestety został uwzględniony i Equator na godzinę przed występem decyzją administracyjną został skreślony z listy uczestników. Wszyscy pamiętamy zwycięstwo Equatora w 2018 roku podczas Czempionatu Świata Koni Arabskich w Paryżu. Zwycięstwo nad ogierem E.S. Harir nie spotkało się z akceptacją jego właściciela, który odmówił wyjścia do dekoracji. Rozumiem, że w Dubaju Al Shaqran Stud także obawiało się występu i konkurencji Equatora, stąd ich dramatyczne działania mające na celu pozbawienia go możliwości wyjścia na ring i sięgnięcia po zwycięstwo. Cała sytuacja jest bezprecedensowa.

Bardzo szanujemy wszystkich naszych partnerów biznesowych i tego samego oczekujemy od nich. Nigdy nie pozwolimy na bezprawne i bezumowne zaanektowanie naszych koni. Zawsze będziemy walczyć o ich powrót do macierzystej Stadniny, gdzie jest ich miejsce.

Pragnę także podziękować Al Jawaher Stud za współpracę oraz ogromne zaangażowanie w odebraniu Equatora i przewiezieniu go do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Na chwilę obecną planowana jest droga powrotna Equatora do Polski. Wszyscy wyczekujemy dnia, kiedy przekroczy bramę wjazdową Stadniny i wejdzie do przygotowanego dla niego boksu. Uznamy wtedy, że „Operacja EQUATOR” zakończyła się pomyślnie.

 

Marek Romański

p.o. Prezesa Zarządu

SK Michałów Sp. z o.o.

Występ michałowskiej WILDONY (Shanghai EA x Wilda / Gazal Al Shaqab) podczas Dubai International Arabian Horse Championship odbywającego się w dniach 18-20 marca z Zjednoczonych Emiratach Arabskich oglądaliśmy w ogromnych emocjach. Przepięknie przygotowana przez zespół Privilege SFQ i poprowadzona przez Raphael'a Curti'ego wygrała klasę klaczy 7-9 letnich zdobywając 93,70 pkt, w tym komplet „20” za typ. Pokonała swoją najbliższą konkurentkę Bint Hazy Al Khalediah ocenami za ruch, więc sobotni czempionat zapowiadał się imponująco.

Niestety w finałowej rozgrywce WILDONA nie znalazła uznania wśród grona sędziowskiego. Wprawdzie dwóch z nich typowało ją do zdobycia tytułu Czempionki Klaczy Starszych, aczkolwiek nie wystarczyło to do zdobycia medalu.

Dla nas jest najpiękniejsza, wyjątkowa i niepowtarzalna!

WILDONA, czekamy z niecierpliwością na Ciebie w domu!

Link do występu WILDONY:

https://www.youtube.com/watch?v=Aazdwm9Xt8Y

 

W ubiegłą niedzielę, tj. 7 marca, swoje 24. urodziny obchodziła klacz ESPADRILLA (Monogramm x Emanacja / Eukaliptus), natomiast wczoraj swoje 26. urodziny świętowała jej stajenna koleżanka, kasztanowata klacz EMOCJA (Monogramm x Emigracja / Palas), zamieszkująca sąsiedni boks w stajni numer 1. ESPADRILLA i EMOCJA to dwie z trzech pozostałych w michałowskim stadzie córek epokowego ogiera Monogramm (Negatraz x Monogramma / Knippel), sprowadzonego do Stadniny Koni Michałów przez jej wieloletniego dyrektora i hodowcę Ignacego Jaworowskiego.

ESPADRILLA jako pierwsze źrebię dała Esmirnę po ogierze Werbum (Wojsław x Werda / Piechur), która wyrosła na niezwykle żeńską klacz, a przede wszystkim doskonałą matkę, zasilając michałowskie stado w dwie córki po ogierze El Nabila B (Kubinec - 218 Elf Layla Walayla B / Assad) - Eskarinę i Eliharę oraz córkę po ogierze Pegasus (Gazal Al Shaqab - Pepesza / Eukaliptus), Esmorę. Esmirna została sprzedana na Aukcji Pride of Poland w 2012 roku, a zakupiła ją stadnina Halsdon Arabians z Wielkiej Brytanii. Na szczególną uwagę zasługuje dobrze znana z ringów pokazowych gniada córka ESPADRILLII po ogierze Om El Shahmaan – Emandilla, która na swoim koncie ma m.in tytuły „Top Five” Czempionatu Europy Klaczy Starszych, Praga (2020), „Top Five” Czempionatu Polski Klaczy Starszych, Janów Podlaski (2015,2020), "Top Ten" Czempionatu Świata Klaczy Starszych, Paryż (2017), Wiceczempionka Wiosennego Pokazu Młodzieży Klaczy Młodszych, Białka (2012), Druga Wiceczempionka Polski Klaczy Młodszych, Janów Podlaski (2012), „Top Five” Czempionatu Europy Klaczy Młodszych, Moorsele (2012), „Top Ten” Czempionatu Świata Klaczy Młodszych, Paryż (2012), Wiceczempionka Wrocławskiego Weekendu Koni Arabskich Klaczy Młodszych, Wrocław (2011). Do stada michałowskich klaczy matek zostały włączone także dwie córki ESPADRILLI, Espana po ogierze QR Marc, której córka Espenita po ogierze Morion (Kahil Al Shaqab - Mesalina / Ekstern) w tym roku zawojuje ringi pokazowe oraz Eskariolla po Vitorio TO, która obdarzyła nas kilkanaście tygodni temu obiecującą klaczką po ogierze Chimeryk (Eryks x Chimera / Emigrant).

Z kolei kasztanowata EMOCJA jest kojarzona zwłaszcza jako matka klaczy Ejrene po ogierze Gazal Al Shaqab, która osiągnęła najwyższą cenę na Aukcji Pride of Poland 2012. Została zakupiona za niebagatelną kwotę 440 tys Euro przez Ajman Stud ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zostawiwszy w stadzie córkę po Eden C, Edithę. W chili obecnej posiadamy jej córkę po semantycznym Eksternie (Monogramm - Ernestyna / Piechur) - siwą EDITORIĘ, z którą wiążemy wielkie nadzieje hodowlane.

W stadzie zadebiutowała także jako matka ostatnia córka EMOCJI po ogierze Emerald J, Emesta.

W stadninie kultywujemy takie dni. To dla nas prawdziwe święto oraz ogromne wyróżnienie, że możemy obcować w klaczami, których wkład w hodowlę koni arabskich na całym świecie jest tak ogromny. Każda okazja do spojrzenia im głęboko w oczy i poklepana po szyi jest doceniana i mamy nadzieję, iż będą z nami jeszcze długo!

Zgodnie z przyjętym przez nas zwyczajem jubilatki otrzymały tort, który w szczególności zasmakował EMOCJI:)

STO LAT, ESPADRILLA! STO LAT, EMOCJA!

Występ WILDONY (Shanghai EA x Wilda / Gazal Al Shaqab) podczas 22. Sharjah International Arabian Horse Festival odbywającego się w dniach 4-6 marca, prowadzonej przez Raphael'a Curti'ego zakończył się zajęciem drugiego miejsca w mocnej klasie klaczy 7-9 letnich z wynikiem 92,63 pkt. Tym samym WILDONA wywalczyła udział w czempionatach. WILDONA, jak i jej pozostałe konkurentki, była oceniana przez 6-osobowe grono sędziowskie. Otrzymała doskonałe oceny za typ, w tym trzy „20”, a do zajmującej pierwsze miejsce Bint Hazy Al Khalediah zabrakło jej tylko 0,37 pkt.

Podczas czempionatu WILDONA (Shanghai EA x Wilda / Gazal Al Shaqab) udowodniła, że jest piękna, zjawiskowa, jedyna w swoim rodzaju. Została ogłoszona srebrną medalistką czempionatu klaczy starszych 22. Sharjah International Arabian Horse Festival.

Dziękujemy wszystkim za doping i trzymanie kciuków przed ekranami komputerów.

Wielkie podziękowania dla Raphael'a Curti'ego oraz zespołu Priviledge SFQ za przygotowanie WILDONY do pokazu oraz niezapomniane emocje.

Link do występu WILDONY:

http://www.youtube.com/watch?v=HXa2lMf9OY0

MORION (Kahil Al Shaqab x Mesalina / Ekstern)

Sezon wyźrebień i następujący po nim sezon stanówkowy to okres, dla nas hodowców, wytężonej pracy. To czas weryfikacji naszych, podjętych wcześniej decyzjii hodowlanych i czas dokonywania nowych. W naszych głowach kłębią się pytania dotyczące najlepszych skojarzeń rodów i rodzin. Najbardziej oczywiście zależy nam na mariażach, które uwydatnią pozytywne cechy klaczy stanowiących trzon naszych programów hodowlanych oraz wyprą cechy niepożądane.

Obserwacja cech i rozwój dotychczasowego potomstwa michałowskiego ogiera MORION (Kahil Al Shaqab x Mesalina / Ekstern) utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to ogier, którego użycie w hodowli pozwala oczekiwać obiecującego potomstwa. Pierwsze michałowskie źrebięta pojawiły się w 2019 roku i w pełni spełniły nasze oczekiwania. W tym trudnym pandemicznym 2020 roku polskie potomstwo MORIONA mocno zaakcentowało swoją obecność na polskich ringach pokazowych. Występy klaczki El Madera (Morion x El Medonia/Shanghai EA), El Medida (MORION x El Medara/ Shanghai EA) oraz ogierka Ferrum (Morion x Ferrmaria / El Omari) w Białce podczas XXX Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Arabskich napawało nas dumą. Zwycięstwo El Madery prowadzonej przez Pawła Syliwoniuka w klasie klaczek rocznych 4B z wynikiem 91,33 pkt było tylko preludium do występu klaczki El Medida prezentowanej przez Artura Łojowskiego. Artur poprowadził ją najpierw do zwycięstwa w klasie z wynikiem 93,67 pkt z doskonałymi ocenami za typ, głowę i szyję oraz ruch, a potem zdeklasowali wspólnie konkurencję w Czempionacie Klaczek Rocznych zdobywając zasłużony złoty medal.

Występ syna MORIONA, ogierka Ferrum, był początkiem fascynującej kariery pokazowej tego młodego konia. Wygrywając Czempionat Ogierków Rocznych w Białce rozpoczął swój marsz po kolejne zwycięstwa. Doskonałe występy zarówno podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, gdzie otrzymał tytuł Czempiona Ogierków Rocznych, Nagrodę za najlepszy ruch oraz niezwykle istotny tytuł Best in Show oraz występ w czeskiej Pradze, skąd wrócił z tytułem Czempiona Europy, udowadnia, że wybór ogiera MORION w planowaniu stanówki wart jest poważnego rozważenia.

Nasz, michałowski, przychówek po ogierze MORION z roku 2020, także pozwala nam patrzyć z optymizmem w przyszłość. Wierzymy w ich sukcesy na tegorocznych pokazach, miejmy nadzieję, iż także na tych najważniejszych tytularnych.

MORION jest bardzo popularny wśród hodowców, którzy dostrzegli już w jego potomstwie ogromny potencjał, zarówno pokazowy, jak i w przyszłości hodowlany. MORION przekazuje potomstwu duże, czarne, dobrze osadzone oko, szerokie czoło, długą łabędzią szyję, dobrą kłodę oraz elegancję. Wybór ogiera MORION to olbrzymia szansa na postęp w programach hodowlanych oraz spektakularne sukcesy na ringach pokazowych.

Weronika Sosnowska

Starszy specjalista ds. hodowli koni

Stadnina Koni Michałów

 

16 lutego, o godzinie 4 nad ranem bramę wiodącą do Stadniny Koni Michałów przekroczył zjawiskowy 7-letni AJ AZZAM (AJ Mardan x Ysadora / Marwan Al Shaqab) . Ogier o niesamowitym rodowodzie będący własnością Ajman Stud, został wydzierżawiony naszej stadninie na okres dwóch sezonów. AJ AZZAM, to syn ogiera AJ Mardan (Vervaldee x Felica RLC / Shael Dream Desert), Brązowego Medalisty Czempionatu Świata Ogierków Rocznych w Paryżu w 2012 roku, którego krew płynie w żyłach koni odnoszących spektakularne sukcesy na ringach pokazowych. Nie bez przyczyny AJ Mardan zyskał przydomek „champions producer”. Ze strony matki AJ AZZAM jest wnukiem ogiera Marwan Al Shaqab, którego zasługi dla rozwoju światowego programu hodowli koni czystej krwi arabskiej są ogromne.

AJ AZZAM (AJ Mardan x Ysadora / Marwan Al Shaqab) to ogier niezwykle utytułowany. Do najważniejszych osiągnięć należy zdobycie w 2015 tzw. europejskiej trójkorony, czyli wygranej Czempionatu Pucharu Narodów w Aachen, Czempionatu Europy w Weronie oraz Czempionatu Świata w Paryżu.

Pokładamy wielkie nadzieje w użyciu AJ AZZAMA w Michałowie! Jego przybycie do nas jest już szeroko komentowane w mediach społecznościowych, co nas niezwykle cieszy!

Hodowla koni wymaga pokory i cierpliwości, dlatego też na efekty myśli hodowlanej związanej z tym ogierem będziemy musieli poczekać kilkanaście miesięcy, ale właśnie to oczekiwanie na rezultat skojarzenia jest w hodowli koni najbardziej emocjonujące.

AJ AZZAM czuje się świetnie. Odpoczywa otoczony troskliwą opieką po trudach podróży. Dziękujemy Ajman Stud za zaufanie i możliwość owocnej współpracy.

Witaj w domu AJ AZZAM!

Dziękujemy Elisa Grassi za przepiękne zdjęcie!

Sto lat, EMANDA!

Wczoraj, tj. 11 lutego, swoje 25. urodziny obchodziła klacz EMANDA (Ecaho / Emanacja x Eukaliptus). Ogier Ecaho to syn legendarnej janowskiej Etruii, a Emanacja, według tych, którzy mieli szczęście ją podziwiać, była spełnieniem marzeń każdego hodowcy koni czystej krwi arabskiej. EMANDA to klacz, która zasługuje na miano legendy. Czempionka Świata z Paryża z 2001, dała w swojej karierze wiele koni, a na szczególne wyróżnienie zasługuje, obecnie 17-letnia Emandoria po epokowym ogierze Gazal Al Shaqab, Platynowa Czempionka Świata z 2019 roku. Wszyscy doskonale pamiętamy te emocje i łzy wzruszenia, kiedy wpartywaliśmy się w występ Emandorii prowadzonej przez Mariusza Liśkiewicza, podziwianej przez liczne międzynarodowe grono sędziowskie.

Warto zwrócić także uwagę na kolejna świetną córkę EMANDY, Emandorissę po ogierze Abha Qatar, która w zeszłym roku została Wiceczempionką Polski i Wiceczempionką Europy.

EMANDA jest w bardzo dobrej kondycji, pod doskonałą opieką masztalerską i weterynaryjną. EMANDA ma opracowany specjalny program żywieniowy dedykowany jej indywidualnym potrzebom, tak aby cieszyła nasze oko jeszcze wiele lat.

Sto lat, EMANDA!

Zdjęcie: Archiwum Fotograficzne Stadniny Koni Michałów; autor: J. Joanietz, 2004;