Europejskie Centrum Rozrodu Koni Stadnina Koni Michałów Sp z o.o.
Stacja Pozyskiwania Nasienia Ogierów

Europejskie Centrum Rozrodu Koni rozpoczęło swą działalność w 2007 roku, a ideą jego powołania było zdeponowanie nasienia najlepszych dostępnych na rynku ogierów różnych ras. Głównym celem centrum jest umożliwienie hodowcom korzystanie z szerokiej oferty nasienia najlepszych reproduktorów, będących owocowej polskiej i światowej hodowli.

Centrum przyjmuje ogiery w celu pobierania i dystrybucji nasienia świeżego oraz pobierania i mrożenia nasienia. Procedura przyjmowania ogierów odbywa się na podstawie Ustawy z dnia 11.03.2004 r o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, Ustawy z dnia 29.06.2007 r o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich oraz na podstawie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22.01.2007 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych mających zastosowanie do nasienia, komórek jajowych i zarodków owiec, kóz i koniowatych.

Informacji na temat szczegółowej oferty centrum oraz procedur przyjmowania ogierów udziela:

lek. wet. Agnieszka Kozłowska, tel. 607090919, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.